Netflix врегулював позов про наклеп з радянською шахісткою

Подробиці справи не розголошуються. Проте адвокати з обох сторін підтвердили врегулювання.

Стрімінгова платформа Netflix врегулювала позов про наклеп, пов’язаний з фільмом Хід королеви та шаховим гросмейстером СРСР Ноною Гапріндашвілі. Перша жінка-гросмейстер в історії шахів у вересні 2021 року подала позов на п’ять мільйонів доларів проти компанії, пише Daily Mail.

За словами гросмейстера, шоу зганьбило її за рядок у фіналі, в якому стверджувалося, що вона ніколи не грала проти чоловіків. Насправді у 1968 році, коли розгорталися події серіалу, їй довелося зіткнутися із 59 суперниками-чоловіками.

Netflix, у свою чергу, подав заяву про відхилення позову, але суддя задовольнив заяву шахістки.

«Сторони задоволені тим, що питання було вирішено», — сказав адвокат Олександр Руфус-Айзекс, який представляв Гапріндашвілі.

«Ми раді, що питання було вирішено», — додав представник Netflix у короткій заяві.

«Той факт, що серіал був вигаданим твором, не звільняє Netflix від відповідальності за наклеп, якщо в іншому присутні всі елементи наклепу», — додала окружний суддя США Вірджинія А Філліпс.

Нагадаємо, у вересні 2021 року п’ятиразова чемпіонка СРСР з шахів заявила, що серед іншого змаглася з такими відомими гросмейстерами, як: Драголюб Велимирович, Світлозар Глігорич, Пауль Керес, Боян Кураїца, Борис Спаський, Вішванатан Ананд та Михайло Таль.

Автори Ходу королеви визнали спотворення фактів про радянську шахістку


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net