Netflix виправив повідомлення про російського князя Ярослава Мудрого

У мережі заявили, що Ярослав був правителем Київської Русі, а Росії як держави на той час ще не існувало.

Стрімінгова компанія Netflix потрапила у скандал, оприлюднивши список персонажів другого сезону серіалу Вікінги: Вальгалла. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Ідеться про те, що напередодні один із акаунтів Netflix у соцмережах, присвячений фільму, назвав своїх українських персонажів росіянами. Серед них був князь Ярослав Мудрий, якого в компанії назвали «королем Північної Росії», та «Олена, дочка російського дворянина».

Наразі компанія виправила своє повідомлення.

«Щодо ситуації, що склалася з Netflix, коли нашу Русь (сподіваюся, що випадково і ненавмисно) сплутали з Росією, а нашого Ярослава Мудрого зробили князем земель Північної Росії, є два висновки: 1. Є ще багато роботи в освіченні міжнародної аудиторії про нашу історію 2. Тісні контакти з партнерами допомагають вирішити ситуації майже миттєво», — заявив він.

Ткаченко подякував компанії та її регіональному директору Алексу Лонгу.

«Що там у самому серіалі — ще з’ясовуємо. Але сподіваюся, що надалі таких ситуацій буде менше», — додав він.

Зазначимо, після появи такої інформації, користувачі соцмереж розкритикували платформу, вказавши на те, що Ярослав був правителем Київської Русі, а Росії як держави на той час ще й не існувало.

Нагадаємо, раніше сервіс змінив переклад слова «бандерівець» у субтитрах фільму Брат-2, прибравши позначення Ukrainian Nazi collaborator (український посібник нацистів).

Не так показали українок. Скандал із Netflix


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net